Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.[zamknij]
Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miasta w Sanoku
  
16-06-2024, Niedziela, 07:48


Jesteś tutaj ::
Strona główna Drukuj treść Poleć znajomemu Pomoc

INTERPRETACJA PODATKOWA z dnia 06.12.2007

  Na podstawie art. 14j § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.), tutejszy organ podatkowy, dokonując interpretacji zastosowania prawa podatkowego, w zakresie objętym wnioskiem z dnia 2007-09-10, udziela odpowiedzi na następujące pytanie:

?    Czy złożenie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego jest przedmiotem opłaty skarbowej, w rozumieniu art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej oraz Załącznika do ww. ustawy?
 
STANOWISKO WNIOSKODAWCY
Zdaniem strony składającej wniosek, przedłożenie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego nie rodzi obowiązku uiszczania opłaty skarbowej.
 
OCENA STANOWISKA WNIOSKOWADCY WRAZ Z UZASADNIENIEM PRAWNYM
    Wyjaśnia się, że zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej, opłacie skarbowej podlega złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii w sprawie z zakresu administracji publicznej lub w postępowaniu sądowym. Obowiązek zapłaty powstaje z chwilą przedłożenia tego dokumentu, jego odpisu, wypisu lub kopii organowi administracji , sądowi czy innemu podmiotowi wykonującemu zadania z zakresu administracji publicznej (art. 6 ust. 1 pkt 4 ustawy o opłacie skarbowej).
    W związku z powyższym organ podatkowy stoi na stanowisku, że opłaty od odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego przedkładane w organie administracji publicznej powinny być uiszczane.
    Na niniejszą interpretację prawa podatkowego służy stronie możliwość zaskarżenia do sądu administracyjnego.
 

 


Pliki:
Lp. Nazwa Typ pliku Rozmiar
1. wniosek.pdfPlik PDF 0.00
Autor: Sanok Urząd Miasta
Data: 2007-12-07 16:20:58
Udostępnił: Admin Administrator
Data: 2007-12-07 16:20:58
Modyfikował(a): Admin Administrator
Data: 2011-07-14 13:12:55

Rejestr zmian


Urząd Miasta w Sanoku
ul. Rynek 1
38-500 Sanok
tel. 013 465 28-00
email: umsanok@ks.onet.pl
© ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o., www.zetorzeszow.pl